0

YAMAHA C30

Gitara jest instrumentem o długiej i bardzo barwnej historii. Na przestrzeni lat przechodziła ona wiele zmian i choć dziś rozróżniamy cztery jej rodzaje, to wszystko zaczęło się od gitary klasycznej. Gitara klasyczna jest przez wielu gitarzystów niedoceniana ze względu na to, że często poleca się ją na początek, przez co kojarzona jest jako gitara dla początkujących. To oczywiście nie jest prawda, bo wystarczy spojrzeć na gitarzystów klasycznych by zauważyć jak wielkie ten instrument ma możliwości. Gitara klasyczna jest często polecana na początek ze względu na nylonowe struny, które są wykonane z nylonu i są nieco grubsze od strun metalowych, a także są o wiele bardziej przyjazne od nich dla nieprzyzwyczajonych palców. Gitara klasyczna nie musi być przeznaczona jedynie dla osób, które chcą rozpocząć naukę gry, nawet jeśli wybierzemy niedrogi instrument. Doskonałym przykładem gitary dla każdego komu zależy na jakości i nie chce przepłacać, jest Yamaha C30.
Gitara posiada świerkową płytę wierzchnia oraz boki i tył wykonane z drewna meranti. Takie połączenie gwarantuje bardzo ciepłe i jednocześnie klarowne brzmienie, które przypadnie do gustu każdemu, komu zależy na przyjemnym akustycznym brzmieniu. Za dodatkową uwagę zasługuje gryf, który został wyprofilowany w taki sposób, by dobrze leżał w dłoni i nie sprawiał dyskomfortu podczas zmieniania akordów. To spora zaleta, ponieważ wiele tańszych gitar akustycznych posiada duże i toporne gryfy, które nie mają wiele wspólnego z wygodą. Model ten jest bardzo podatny na artykulację, a jeśli zależy nam na zmianę brzmienia, wówczas dobrym pomysłem jest zmiana strun. Wybierając struny miękkie, uzyskamy bardzo ciepłe brzmienie, podczas gdy twardszy zestaw zaszczyci nas bardziej dynamicznym dźwiękiem. Yamaha C30 jest jedną z najchętniej wybieranych gitar i jest również dowodem na to, że instrument dobrej jakości wcale nie musi być drogi.
Yamaha jest firmą znaną z produkcji różnorodnego sprzętu, od silników, przez części elektroniczne aż po instrumenty. Do bardzo duży rozrzut, jednak producent pokazuje, że każdy sprzęt może być wysokiej jakości jeśli firma się do niego przyłoży. Nie inaczej jest w przypadku instrumentów, ponieważ Yamaha kojarzy się nie tylko z przystępnymi cenami, ale przede wszystką z bardzo wysoką jakością brzmienia i wykonania.