0

Wybór odpowiedniej gitary

Wybór odpowiedniej gitary nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać, ponieważ instrumenty te znacząco różnią się od siebie. Należy wziąć pod uwagę budżet jaki możemy wydać, upodobania muzyczne, ale najważniejsze jest jednak to jaki rodzaj gitary wybierzemy.
Najtrudniej jednak mają początkujący gitarzyści, ponieważ zazwyczaj nie posiadają oni żadnej wiedzy na temat gitar. Większość z nich szuka porad na forach internetowych i innych serwisach traktujących o tematyce gitarowej.

Najczęściej polecana na początek jest gitara klasyczna, ale nie zawsze można znaleźć wytłumaczenie takiego wyboru. Gitara klasyczna posiada struny wykonane z nylonu, które są znacznie bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych palców, niż struny metalowe. Również siła potrzebna do dociśnięcia ich do podstrunnicy jest mniejsza, niż w przypadku gitary akustycznej.
Dodatkową zaletą gitary klasycznej jest to, że nie używa się do niej żadnych efektów, więc brzmienie jest czyste. Dzięki temu usłyszymy popełniane błędy, więc będziemy mogli nad nimi pracować.
Jako plus należy uwzględnić także cenę, ponieważ gitara klasyczna nie musi być droga by zadowalać brzmieniem i wykonaniem.

Bardzo dobrym instrumentem na początek jest Yamaha C30, która posiada świerkową płytę wierzchnią, oraz spód i boki wykonane z drewna meranti. Dzięki zastosowaniu takich gatunków drewna, gitara brzmi bardzo ciepło i klarownie. Na plus zasługuje również wykonanie gitary, ponieważ bardzo długo utrzymuje ona strój. Yamaha C30 jest również jedną z najczęściej wybieranych gitar klasycznych, a gitarzyści wspólnie uznają, że jest ona jednym z najlepszych wyborów w swym przedziale cenowym.

Decydując się na kupno gitary klasycznej warto też wybierać instrumenty firm hiszpańskich. Przykładem jest Admira Diana, która brzmi cieplej od wspomnianej wcześniej Yamahy, a to za sprawą cedrowej płyty wierzchniej i boków oraz spodu wykonanego z drewna sapele.
Admira Diana zaskakuje swoimi możliwościami brzmieniowymi, a fakt, że znajduje się ona w bardzo przystępnej cenie, czyni z niej doskonały wybór nie tylko dla początkujących gitarzystów jak i tych, którzy posiadają dłuższy staż gry.