0

ADMIRA JUANITA

Gitara jest prawdopodobnie najczęściej wybieranym instrumentem. Wpływ na taki obrót spraw ma wiele czynników, takich jak wspaniałe brzmienie, łatwa dostępność czy mobilność jaką instrument się cechuje, jednak mówiąc o gitarze powinniśmy sprecyzować o którą z nich nam chodzi, ponieważ do wyboru mamy gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową. Każdy z tych rodzajów jest bardzo chętnie wybierany, a gitarą z która najczęściej spotykają się osoby rozpoczynające przygodę z instrumentem jest gitara klasyczna. To na jakim rodzaju gitary rozpoczniemy naukę powinno zależeć od tego jakie są nasze wymagania wobec brzmienia, jednak jeżeli naszym priorytetem jest po prostu nauka gry i nie mamy sprecyzowanego konkretnego rodzaju gitary na jakiej chcemy grać w przyszłości, wówczas prawdopodobnie zostanie polecona nam gitara klasyczna. Jej wielką zaletą jest fakt, że wykorzystuje ona struny wykonane z nylonu. Są one miękkie i łatwiej dociskają się do podstrunnicy, niż struny metalowe, a to pozwala na komfortową naukę wśród osób, które nigdy nie trzymały instrumentu w ręku i posiadają nieprzyzwyczajone opuszki palców. Gitara klasyczna jest nazywana również Hiszpańską. Czy oznacza to, że warto interesować się instrumentami wyprodukowanymi przez hiszpańskie firmy? Jak najbardziej, a dobrym dowodem na to jest gitara Admira Juanita.
Admira znana jest z produkcji gitar klasycznych, a instrumenty producenta zyskały sobie już bardzo dobra pozycję na naszym rynku. Model Juanita przeznaczony jest zarówno dla osób, które rozpoczynają naukę, jak i gitarzystów bardziej doświadczonych. Sosnowy top oraz spód i boki wykonane z drewna sapele gwarantują bardzo klarowne i jasne brzmienie, co jest bardzo oryginalnym podejściem do gitary klasycznej, która kojarzy się zazwyczaj z bardzo ciepłym dźwiękiem. Nie oznacza to jednak, że w tym modelu nie uświadczymy ciepła, bo jest ono obecne i słyszalne, lecz nie dominuje całości tonu. Instrument posiada bardzo dobrze wyprofilowany gryf, który pozwala na bardzo komfortową grę, a klucze są na tyle stabilne, by nie było potrzeby strojeni gitary kilka razy dziennie.
Admira wielu gitarzystom kojarzy się z dobrej jakości gitarami dla początkujących, takimi jak Sara czy Paloma, jednak producent nigdy nie poprzestał na instrumentach dla początkujących gitarzystów, czego dowodem jest między innymi Admira Juanita, której wysoka jakość brzmienia i wykonania trafi w gusta również bardziej wymagających gitarzystów.